Samyang 12 mm f/2,0 NCS CS MFT

Vinětace

Pevný širokoúhlý objektiv s nejnižším clonovým číslem f/2,0 určen pro fotoaparáty s bajonetem micro4/3 nepřenáší žádná data exif do fotoaparátu. Jeho síla vinětace je relativně konstantní a nízká při změně clonových čísel.

Chromatická aberace

Aberace na tomto objektivu je patrná již na první pohled. Nejvyšší hodnoty 5 px dosahuje při cloně f/2,2. při ostatních clonových číslech je stále vysoká, nejnižší hodnota 4 px byla naměřena při cloných f/2,8 a f/7,1. Ve středu snímku se aberace také vyskytuje, ale již není tak výrazná, nejvyšší hodnotu 1,5 px dosahuje při cloně f/2.

Modular Transfer Function (MTF)

Objektiv dosahuje nejvyšší ostrosti uprostřed snímku při cloně f/6,3, při ostatních clonových číslech je ostrost jen o něco málo nižší. Na rozích snímku je objektiv nejostřejší až při zaclonění na f/7,1. Nejnižší hodnoty byly naměřeny na cloně f/2.

Distorze objektivu

U tohoto širokoúhlého objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností je křivka velmi podobná, jako u předchozí Sigmy. Objektiv má distorzi soudkovitého tvaru. Nejvyšší hodnota ve vzdálenosti 14 milimetrů je 9,2 mikrometrů.