Sigma Art 35 mm f/1,4

Vinětace

Tento velmi světelný objektiv s pevnou ohniskovou vzdálenosti 35 mm má velkou tendenci vinětovat při nejnižších clonových hodnotách. Vinětace klesá se zvyšováním clonového čísla, od hodnoty f/2,8 je vinětace výrazně nižší.

Chromatická aberace

Tento objektiv je velmi náchylný k aberaci, a to na všech clonových číslech. Nejvyšší hodnoty 4,3 px jsou na clonách f/1,8 a f/2,8. nejnižší hodnota byla naměřena při cloně f/1,6. Podobně se tento objektiv chová i ve středu snímku, kde se aberace nejčastěji vyskytuje v délce 2 px.

Modular Transfer Function (MTF)

Charakteristika ostrosti u tohoto objektivu je proměnlivá. Na nastavené cloně f1,4 je ostrost středu snímku vyšší, než při použití f/1,6. Na této hodnotě je objektiv nejméně ostrý. Nejvyšší ostrosti dosahuje objektiv při cloně f/3,5 a to hodnoty 3605 LW/PH. Od této hodnoty clony dál, až po testovanou f/7,1 ostrost lehce klesá. Na rozích je charakteristika podobná, nejvyšší ostrost byla naměřena při cloně f/7,1.

Distorze objektivu

Tento objektiv má soudkovitý tvar distorze. Křivka vývoje značně stoupá již ve vzdálenosti 6 mm od nuly. V poslední měřené vzdálenosti dosahuje hodnoty 9,4 mikrometrů.