DJI Mavic Mini

Vinětace

Nejmenší z testovaných dronů, u kterého nelze měnit clonové číslo. Clona je je nastavena na hodnotu f/2,8. Podle testování na vinětaci je toto zařízení nejnáchylnější ze všech vybraných. Dosahuje hodnoty rozdílu mezi nejjasnějším a nejtmavším pixelem 156.

Chromatická aberace

Chromatická aberace se na tomto zařízení nedala změřit zvolenou hodnotou z důvodu malého rozlišení snímku.

Modular Transfer Function (MTF)

Na tomto dronu je ostrost velmi nízká. A to jak na jeho středu, tak samozřejmě i v rozích. Na středu bylo naměřeno 1693 LW/PH a v rohu pouhých 418 LW/PH.

Distorze objektivu

Křivka tohoto dronu dosahuje extrémních hodnot, proto se nedá test této kamery brát relevantně a bylo by vhodné pokus zopakovat. Maximální hodnota, která se na křivce vyskytuje je 14922 mikrometrů ve vzdálenosti 14 mm. Ve vzdálenosti 2 mm je hodnota -0,5 mikrometrů. Bohužel ani při opakování testu tohoto zařízení na jiném monitoru nebylo dosaženo lepších výsledků.

Úroveň šumu v obraze

U tohoto dronu nelze pořizovat snímky v RAW formátu, proto na testovaných fotografiích již byly použity korekce a výsledky mohou být zkresleny. Od hodnoty ISO 100 až po ISO 800 se křivky překrývají, téměř splývají do jedné. První viditelný odskok je při ISO 1600. Při použití ISO 3200 je odskok ještě větší, ale úroveň šumu v obraze dosahuje stále velmi nízkých hodnot.